bg1 bg2 bg3 bg4 bg5

Club van 83 bedrijvenclinics

 
De stichting FBK-Games organiseert jaarlijks ter voorbereiding op de de FBK-Dubbele Mijl van Hengelo en de Bedrijven Mijl tijdens de FBK-Games een aantal loopclinics voor medewerkers van de bedrijven en organisaties die de FBK-Games ondersteunen. De clinics dragen de naam van de  Club van 83, de Businessclub van de FBK-Games. 

De data van 2012 zijn: 26 januari, 9 februari, 15 maart, 19 april en 10 mei.

Klik hier voor het trainingsschema van beginnende lopers. (trainingsschema van 20 weken)
Klik hier voor het trainingsschema van beginnende lopers. (trainingsschema van 15 weken).

De clinics worden gegeven door de bekende looptrainer Theo Joosten, ondermeer oud-trainer van de bekende 800 meter loper Marko Koers, in samenwerking met enkele atletiektrainers van LAAC (Herman Moelard en Herman Holterman).

De clinics worden gehouden in het FBK-Stadion op een aantal donderdagavonden in de periode januari- mei tussen 17.00 en ca. 19.00 uur:
De stichting FBK-Games onderzoekt of er behoefte is bij haar sponsoren om het aantal clinics uit te breiden.


 
Bedrijvenmijl: 4 x 440 Yards
De mijl wordt gelopen met een team. Een team bestaat uit vier lopers, die allemaal 440 Yards (= ongeveer 400 meter) lopen, dit vormt samen één mijl. Er wordt gewisseld in wisselvakken met het doorgeven van een estafettestokje.
 
Vroeger werden de meeste afstanden in Engelse Mijlen uitgedrukt. Tot een kwart eeuw geleden de onderdelen officieel afgeschaft zijn door de internationale bond. Op dat moment was het wereld record op de 4 x 440 Yards: 3:02.4. Dit werd gelopen door het team van de Verenigde Staten in 1975. Ter vergelijking: het wereldrecord op de Mijl is gelopen door Hicham El Guerrouj in 1999 in Rome, 3:43.13. Hij liep deze afstand dus alleen. Een aantal van deze afstanden zijn echter blijven hangen binnen de atletiek, zo is de Mijl nog steeds een officieel onderdeel. In 1997 liep Haile Gebrselassie een wereldrecord op de 2 mijl, 8:01.08. Jaarlijks wordt over deze afstand, in aanloop naar de FBK-Games, een wedstrijd gehouden: De Dubbele Mijl van Hengelo.



Selectie deelname Bedrijvenmijl tijdens de FBK-Games
Om met uw bedrijf of organisatie mee te kunnen doen aan de FBK-Games moet u aan de laatste clinic deelgenomen te hebben (dan wordt het doorgeven van de estaffetestokjes in de wisselvakken geoefend). Tijdens die laatste clinic vindt er ook een selectie op tijd plaats. 
 
Reglement 
  • Deelnemers moeten werkzaam zijn bij het bedrijf waar zij voor lopen.
  • Het is niet verplicht om bij alle activiteiten, met dezelfde vier mensen deel te nemen.
  • Zorg dat uw team herkenbaar is door bijvoorbeeld een T-shirt met de bedrijfsnaam. Denk hierbij aan de herkenbaarheid richting toeschouwers, vooral tijdens de Club van 83  Bedrijvenmijl met een vol stadion!
  • Alleen indien de atleet moet lopen, bijna moet wisselen of net gewisseld heeft mag hij of zij aan de binnenkant van de baan komen. Tijdens de wedstrijd dienen alle andere lopers zich in de buitenste twee banen te bevinden.

De Wedstrijd

Er wordt gewisseld in wisselvakken. De wisselvakken worden aangegeven met gekleurde vlaggen/grote pionnen.